Светиот крст во рацете на Теодор Миленковски

Вести|

Денес големиот христијански празник Богојавление –... Повеќе → Светиот крст во рацете на Теодор Миленковски

Гостување во емисијата „Везилка“

Вести|

Доцна синоќа се снимаше емисијата „Везилка“ на Алфа ТВ... Повеќе → Гостување во емисијата „Везилка“

Дневен ред за 19-та седница на Совет на Општина Петровец

Седници|

Седницата ќе се одржи на 25.01.2023 година (среда) со почеток во... Повеќе → Дневен ред за 19-та седница на Совет на Општина Петровец

15 години од хеликоптерската несреќа во Блаце

Вести|

Денес 12.01.2023 година, во Катлановско Блаце се одбележаа 15... Повеќе → 15 години од хеликоптерската несреќа во Блаце

Честит Божиќ, Христос се роди!

Честит Божиќ, Христос се роди!

Вести|

Во пресрет на големиот христијански празник Божиќ, на сите... Повеќе → Честит Божиќ, Христос се роди!

Бадникова поворка 2023

Вести|

Утрово, по повод православниот христијански празник... Повеќе → Бадникова поворка 2023

Известување: Бадникова поворка 2023

Известувања|

Почитувани верници, Ве информираме дека по повод... Повеќе → Известување: Бадникова поворка 2023

Генерална проба за Бадниковата поворка на дечињата од Етно Ѕуница – Петровец

Вести|

На денешната проба на дечињата од Етно Ѕуница – Петровец... Повеќе → Генерална проба за Бадниковата поворка на дечињата од Етно Ѕуница – Петровец

Поделени 30 пакети хуманитарна помош

Вести|

Општина Петровец во соработка со Црвен крст – Гази Баба... Повеќе → Поделени 30 пакети хуманитарна помош

Среќна Нова 2023 година!

Вести|

Почитувани граѓани и пријатели, Во Новата година Ви... Повеќе → Среќна Нова 2023 година!

Close Search Window