Положување на цвеќе на спомен плочата на борците на ДАГ

Вести|

Градоначалникот на Општина Петровец – Борче Митевски,... Read More → Положување на цвеќе на спомен плочата на борците на ДАГ

Асфалтирана улица во должина од 220 метри во Катланово

Вести|

Во населено место Катланово се асфалтира уште една улица во... Read More → Асфалтирана улица во должина од 220 метри во Катланово

Добредојде за првачињата во новата школска година

Вести|

По создадените услови, почетокот на новата школска година... Read More → Добредојде за првачињата во новата школска година

Асфалтирање на улици во должина од 450 метри во Средно Коњари

Вести|

Градоначалникот Борче Митевски, заедно со Советникот од... Read More → Асфалтирање на улици во должина од 450 метри во Средно Коњари

Терестрична дезинсекција против комарци

Вести|

Ве информираме дека вечерва 20.08.2021 година (петок) се врши... Read More → Терестрична дезинсекција против комарци

Заврши турнирот во мал фудбал ПЕТРОВЕЦ 2021

Вести|

Вчеравечер се одржа финалето на скоро 40-дневните... Read More → Заврши турнирот во мал фудбал ПЕТРОВЕЦ 2021

Изгаснат пожарот во Дивље

Вести|

Пожарот кој денес стигна на само 300 метри до манастирот Св.... Read More → Изгаснат пожарот во Дивље

Донирани 2500 литри вода за пиење во опожареното подрачје во Пехчево

Вести|

Градоначалникот на Општина Петровец Борче Митевски, заедно... Read More → Донирани 2500 литри вода за пиење во опожареното подрачје во Пехчево

Честит Курбан Бајрам

Вести|

На сите верници од муслиманска вероисповед им го честитаме... Read More → Честит Курбан Бајрам

Доделени 160 пакети хуманитарна помош

Вести|

По повод големиот муслимански празник КУРБАН БАЈРАМ,... Read More → Доделени 160 пакети хуманитарна помош

Close Search Window
Големина на фонт