Вести|

Во пресрет на големиот христијански празник ХРИСТОВОТО ВОСКРЕСЕНИЕ – ВЕЛИГДЕН, на сите православни христијани кои го слават овој голем христијански празник им го честитам празникот ВЕЛИГДЕН и сите заедно да се радуваме, да простуваме, да сакаме и меѓусебно да се почитуваме.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ – НАВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Comments are closed.

Close Search Window