Изградба на плоштад во Сушица

Вести|

Градоначалникот на Општина Петровец – Борче Митевски... Повеќе → Изградба на плоштад во Сушица

Честит Рамазан Бајрам!

Вести|

На сите граѓани од муслиманска вероисповед им го честитаме... Повеќе → Честит Рамазан Бајрам!

Честит Велигден!

Вести|

Почитувани православни христијани, Во пресрет на... Повеќе → Честит Велигден!

Одржан заеднички Ифтар по повод Рамазан

Вести|

По повод муслиманскиот празник Рамазан, градоначалникот... Повеќе → Одржан заеднички Ифтар по повод Рамазан

Хуманитарна акција по повод Велигден

Вести|

По повод претстојниот и најголем христијански празник... Повеќе → Хуманитарна акција по повод Велигден

Одржан хуманитарен концерт за Марко Здравковски

Вести|

Синоќа во спортската сала во училиштето „Кочо Рацин“ во... Повеќе → Одржан хуманитарен концерт за Марко Здравковски

Се одржа првоаприлскиот маскенбал

Вести|

По повод утрешниот ден на шегата 1-ви април, денес се... Повеќе → Се одржа првоаприлскиот маскенбал

Средба со инвеститорите од зоната Ќојлија

Вести|

Градоначалникот Борче Митевски денес беше во... Повеќе → Средба со инвеститорите од зоната Ќојлија

19-ти Меморијален марш во чест на претседателот Борис Трајковски

Вести|

Градоначалникот на Општина Петровец – Борче Митевски... Повеќе → 19-ти Меморијален марш во чест на претседателот Борис Трајковски

Реконструкција на три улици во Петровец, Летевци и Градманци

Вести|

Општина Петровец изврши реконструкција на три улици во... Повеќе → Реконструкција на три улици во Петровец, Летевци и Градманци

Close Search Window