Вести|

Во пресрет на големиот христијански празник Божиќ, на сите православни христијани кои го слават овој голем христијански празник – Христовото раѓање, Ви го честитаме Божиќ, и Ви посакуваме многу здравје, среќа, љубов и бериќет. Бидете секогаш среќни со вашите најблиски, а вербата, надежта и љубовта нека бидат нашите ѕвезди водилки.

Мир Божји, Христос се роди!

Comments are closed.

Close Search Window